V říjnu jsme se definitivně rozloučili s létem a přivítali podzim. Však jsme se taky hned vydali na pole, abychom provětrali našeho papírového draka a užili si podzim v plné parádě.

Protože jsme v září začali probírat pravidla ve školce, nemohli jsme je vynechat ani v říjnu. Jedno z nich – kapičkové pravidlo – jsme si vyzkoušeli i v praxi. Zkoumali jsme, jak je nebezpečné, když všude cáká voda nebo když se někde něco vylije. Kromě pravidel jsme se věnovali typickým znakům podzimu, v písničce jsme s Vašíkem chodili na houby a taky už teď umíme uvařit lečo i s libereckou klobáskou. A aby toho jídla nebylo málo, zavítali jsme taky do kuchyňky a pekli brambory – a že nám chutnali, to asi nemusím zmiňovat.

V říjnu jsme samozřejmě trávili hodně času i venku, navštívili jsme Verunčiny papoušky a taky připravovali na zimu zahradu. Bylo tam tolik listí, že jsme se v něm mohli potápět.

Paní učitelky si nás začaly volat do kabinetu – máme tam teď malý dřevěný stoleček jen pro nás děti – a začaly si s námi povídat o všem možném, někdy jsme počítali, někdy jsme kreslili nebo jsme psali.

Taky teď už víme, jak jsme vysocí – paní učitelky nás totiž pořádně přeměřily a naši výšku označily na stromečku. Teď už budeme jen sledovat, jak rosteme.