Omezený počet dětí

Protože jsme školka rodinného typu, omezujeme počet dětí ve třídě na 15 až 18. Při takto nízkém počtu je možné zajistit individuální přístup ke každému dítěti, respektovat jeho osobitost a rozvíjet přesně ty stránky, které rozvíjet potřebuje.

Program pro předškoláky

Starším dětem a předškolákům nabízíme výchovně-vzdělávací program, který je připraví na vstup do školy. Spočívá v rozvoji čtenářské a matematické pregramotnosti, grafomotoriky, rozumového poznávání a řečových schopností.

Pravidelné návštěvy solné jeskyně

Protože chceme děti rozvíjet komplexně, zaměřili jsme se také na péči o zdraví. Jednou za měsíc se vypravujeme do solné jeskyně v Žabovřeskách, kde si děti ve zdravém prostředí hrají a relaxují.

Logopedická péče

Logopedická péče je samozřejmou součástí našeho ŠVP. Zařazujeme ji pravidelně mezi aktivity na ranním kruhu a od ledna 2019 nás bude dvakrát do měsíce navštěvovat paní logopedka. Nabízíme skupinovou i individuální péči šitou na míru každému dítěti.

Výuka angličtiny

Hravou formou, pomocí nejrůznějších aplikací, písniček, básniček a her se dětem snažíme přiblížit angličtinu. Každý měsíc se seznámíme s několika slovíčky odpovídající probíranému tématu podle našeho ŠVP. Protože k nám chodí i děti z vícejazyčných rodin, komunikace v angličtině se mezi dětmi stává naprosto přirozenou součástí dne.

Zvíře ve školce

Protože u dětí chceme posilovat smysl pro zodpovědnost, pořídili jsme si do školky africké šneky. Děti tak mohou nejen poznávat jejich život, ale učí se o ně i pečovat.

Oslavy narozenin

Všechny děti mají rády oslavy narozenin. Pro každé z nich proto uspořádáme malou oslavu s dortem či zákusky, písničkami, tanečky a samozřejmě nechybí ani sfoukávání svíček.

Keramická pec

Přímo ve školce máme k dispozici malou výtvarnou dílničku a keramickou pec. Využíváme ji nejen ke společnému tvoření s rodiči, ale přístup k ní mají všechny děti kdykoli během školního roku.

Bezpečná zahrada s prolézkami a pískovištěm

U školky máme velkou oplocenou zahradu stíněnou vzrostlými stromy a vybavenou spoustou prolízaček, houpačkami a pískovištěm. Když nám přeje počasí, chodíme na zahradu denně, pokud je hůř, vydáváme se na procházky.

Zdravý životní styl

O zdravé stravování se nám stará Vitalité – Zdravý restaurant, který nás zásobuje nejen kvalitními jídly, ale také spoustou ovoce a zeleniny, na kterých si děti pochutnávají nejen u svačiny, ale během celého dne. Mohou si brát zeleninu a ovoce dle libosti.

Protože jak všichni víme „Ve zdravém těle, zdravý duch“, nabízíme v rámci péče o zdraví Pinky, kvalitní doplněk stravy určený dětem. Více si o něm můžete přečíst na letácích u nás ve školce.