Jdu do školky

Kdo se se svým dítětem chystá poprvé do školky, jistě ocení pár informací do začátku.

Podle našich kritérií pro přijetí dítěte, přijímáme jen děti očkované, schopné sociální interakce s jeho vrstevníky i dospělými a s osvojenými hygienickými návyky.

Co by dítě mělo mít ve školce:

• pláštěnku nebo nepromokavou bundu s kapucí
  • oblečení do třídy + nějaké náhradní
  • oblečení ven (Doporučujeme mít vlastní oblečení ven, nikoli to, v němž dítě přijde do školky. Může se stát, že na procházce upadne nebo se počůrá a nebude mít pak jít v čem domů.)
  • přezůvky (Nejlepší jsou nazouvací s pevnou patou nebo se zapínáním na suchý zip)
  • náhradní spodní prádlo
  • vlastní hrníček (Pokud zapomenete, nic se neděje, máme jich ve školce dost. Ale děti mají rády něco svého, a tak jim dopřejte mít kousek domova i ve školce)
  • vlastní polštářek na spaní
  • pyžamo nebo jiné oblečení na spaní

Každodenní režim dne:

7:00 – 9:15 příchod dětí do MŠ, spontánní a řízená činnost
9:15 – 9:30 svačina
9:45 – 11:45 pobyt venku
12:00 – 12:30 oběd
12:45– 14:00 odpočinek
14:15 – 14:45 svačina
14:45 – 17:00 spontánní a řízená činnost, odchod dětí z MŠ

V 8:30 začíná ranní kruh – zahájení řízené činnosti. Děti se přivítají a účastní se vzdělávacího procesu. Proto je nutné, aby do školky nepřicházely později, než v 8:30. Předškoláci nejpozději v 8:00.

Na faceboku pak nabízíme ukázky z toho, co sjem ve školce během řízené činnosti dělali.

Děti se vyzvedávají mezi 12:15 a 12:45 v případě, že jdou domů po obědě, a od 14:45 do 17:00 v případě, že jdou po spaní. Prosíme, zapisujte všechny případné změny a výjimky do sešitu na chodbě.

Pokud dítě náhle onemocní a Vy si chcete vyzvednout přihlášený oběd, přineste si vlastní nádobu a přijďte ve 12:00. Ve 12:20 se nespotřebované porce z hygienických důvodů likvidují.