První polovina února ještě trochu připomínala zimu, a tak jsme si užili i trochy sněhu. A právě tehdy, kdy nám sníh zasypal cestičky, jsme se vydali podívat na papoušky jedné naší kamarádky. A viděli jsme jich opravdu spoustu – až nám oči přecházely. Ale nakonec jsme si neužili jen návštěvu papoušků, ale i stavění sněhuláka a spoustu dalších her!

Ale jinak se únor nesl především ve znamení pohádek a karnevalu. Shlédli jsme divadlo o kašpárkovi Bonifácovi, kde jsme si zopakovali všechny možné pohádky a nakonec jsme se v nich úplně ztratili. A tak jsme některé z nich sami zahráli, abychom si je pěkně ujasnili.

Učili jsme se další básničky a písničky a při té karnevalové jsme tak řádili, až v patře pod námi musel dětem na hlavu padat strop. Koneckonců jako při samotném karnevalu, kdy jsme se předvedli v superúžasných maskách. Do školky ten den přišel pirát, bojovník, želva ninja, pan doktor i s defibrilátorem a další výbavou, princezna, víla, beruška, motýlek a další. Škoda že se takový karneval nekoná každý den!

V únoru nás taky začala navštěvovat paní logopedka. Poslouchala, jak mluvíme a učila nás, jak to dělat lépe. Největší radost jsme ale měli z frkaček, které nám donesla. To jsme pak spustili troubení a frkání, až uši zaléhaly.

A ještě jedna důležitá událost: do školky nám přibyly molitanové kostky, z nichž se dá postavit všechno, nač si jen vzpomeneme. Dokonce i skluzavka nebo houpačka, o hradech a domečkách ani nemluvě!