Tak, a je to za námi! Myslím ten karneval, na který jsme se tak moc těšili.

Ale v únoru samozřejmě nešlo jen o něj, zvládli jsme i spoustu dalších věcí. Zaměřili jsme se mimo jiné na pohádky. A to vám bylo něco! Teď už přesně víme, do které z pohádek patří mluvící vlk, sedm trpaslíků a nebo princezna, co se píchla o trn a pak na dlouho usnula. Dokonce jsme si zahráli pohádku O perníkové chaloupce, a že nám to šlo!

Namalovali a vytvořili jsme bezva pohádkové hrady a taky teď skvěle umíme básničku o princezně, co na bále poztrácela korále.  Na jedničku umíme i písničku o pirátek a těšíme se, až vám ji na besídce zazpíváme a možná i zahrajeme na hudební nástroje.

Ale nevěnovali jsme se jen pohádkám. Docela dobře jsme se naučili orientovat v prostoru – víme, co znamenají slovíčka „vedle“, „pod“, „nad“, „za“… a taky se perfektně vyznáme v popisu oblečení. Dokážeme říct, co máme na sobě nebo jak vypadá někdo jiný – třeba náš kamarád.

A ještě něco: Víme a umíme zhodnotit, co je pěkné, ošklivé, co je dobré a zlé – a to nejen pohádkové bytosti, ale třeba i přírodu. Někdy je totiž nemocná a plná odpadků. A to není vůbec hezké.