A máme tu zase konec kalendářního roku! A samozřejmě že spolu s ním přišlo do školky strašlivě moc akcí. A nejen akcí! Měli jsme taky spoustu práce – na příklad upéct cukroví, vyzdobit třídu, nazdobit stromeček, vyrobit papírové stromečky a hlavně připravit dárečky pro naše maminky a tatínky. Taky jsme pokračovali v nácviku besídky a že se nám povedla, se můžete přesvědčit na https://youtu.be/is561gK5KbA

Začátkem prosince k nám přišel Mikuláš i s čertem. Někteří se trochu báli, ale když zjistili, že jim čert nic zlého neudělá, přestali se bát a zazpívali mu pěknou písničku.

Slavili jsme další narozeniny, užívali jsme si cukroví (pečení, zdobení a následnou konzumaci), protahovali jsme si tělo a povídali si o Vánocích. Už přesně víme, kdo všechno se tenkrát – když se narodil Ježíšek – sešel v Betlémě a známe i některé vánoční zvyky.

A jak nakonec dopadla ta besídka? Na výbornou! Ukázali jsme, co jsme se naučili, a pak jsme si pořádně zasoutěžili. Umíme už postavit vysokánské komíny z kostek, šplhat po žebřinách i skládat obrázky. A co se dělo potom? Jen co jsme splnili všechny úkoly, běželi jsme ke stromečku. Ježíšek nám totiž donesl spoustu hraček a her.

V roce 2019 si jich pořádně užijeme!