Po té, co nám Ježíšek přinesl do školky spoustu dárečků, měli jsme co dělat, abychom je všechny prozkoumali. Skládali jsme nové puclíky, hráli si s magnetickou kreslící deskou, stavěli ohrady pro zvířátka ze ZOO. A taky jsme se museli věnovat novým kamarádům, kteří k nám do školky přišli. Někteří trochu poplakávali, ale dneska už je to skoro bez slziček.

V měsíci lednu jsme si povídali o různých povoláních a některé z nich jsme si i vyzkoušeli – víme, co dělá astronaut, pekař, kuchař nebo kadeřník. O zedníkovi jsme se dokonce naučili písničku a básničku, takže teď nejen že umíme postavit zeď, ale ještě při tom dokážeme zpívat. Totiž na zpěváky jsme si hráli taky, učili jsme se rozezpívávat a připravovali jsme se na koncert. Taky jsme na obrázcích hasili požáry tak, jak to dělají hasiči.

Taky jsme zjišťovali, z jakých materiálů je který předmět vyroben. Docela nám to šlo, takže se nás doma klidně můžete zeptat.

Přiznali jsme si, že některé aktivity máme radši a jiné tolik ne. Ale to vůbec nevadí, protože jsme každý jiný – a někoho víc baví malování, někoho zase zpívání, někdo se líp trefuje míčkem do terče a někdo zase lépe skáče. Ale ze všeho nejvíc nás baví chodit na zahradu. Na tom se shodneme všichni.

Jak napadlo trochu sněhu, hned jsme se tam vypravili, stavěli sněhuláka a jezdili po svahu dolů. Bylo to bezva, tak snad se nám zadaří takhle se pobavit i v příštím měsíci.