MŠ Světluška
Terezy Novákové 62a, Brno

Leden 2018

Po té, co nám Ježíšek přinesl do školky spoustu dárečků, měli jsme co dělat, abychom je všechny prozkoumali. Skládali jsme nové puclíky, hráli si s magnetickou kreslící deskou, stavěli ohrady pro zvířátka ze ZOO. A taky jsme se museli věnovat novým kamarádům, kteří k nám do školky přišli. Někteří trochu poplakávali, ale dneska už je to skoro bez slziček.

V měsíci lednu jsme si povídali o různých povoláních a některé z nich jsme si i vyzkoušeli – víme, co dělá astronaut, pekař, kuchař nebo kadeřník. O zedníkovi jsme se dokonce naučili písničku a básničku, takže teď nejen že umíme postavit zeď, ale ještě při tom dokážeme zpívat. Totiž na zpěváky jsme si hráli taky, učili jsme se rozezpívávat a připravovali jsme se na koncert. Taky jsme na obrázcích hasili požáry tak, jak to dělají hasiči.

Taky jsme zjišťovali, z jakých materiálů je který předmět vyroben. Docela nám to šlo, takže se nás doma klidně můžete zeptat.

Přiznali jsme si, že některé aktivity máme radši a jiné tolik ne. Ale to vůbec nevadí, protože jsme každý jiný – a někoho víc baví malování, někoho zase zpívání, někdo se líp trefuje míčkem do terče a někdo zase lépe skáče. Ale ze všeho nejvíc nás baví chodit na zahradu. Na tom se shodneme všichni.

Jak napadlo trochu sněhu, hned jsme se tam vypravili, stavěli sněhuláka a jezdili po svahu dolů. Bylo to bezva, tak snad se nám zadaří takhle se pobavit i v příštím měsíci.