INFORMACE K PROVOZU ŠKOL OD 12. DUBNA 2021 DO ODVOLÁNÍ

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních v 1. fázi rozvolnění umožňuje osobní přítomnost na vzdělávání nově od 12. 4. 2021 v mateřských školách dětem, které mají povinné předškolní vzdělávání ve skupině maximálně 15 dětí.  Vstup třetích osob do prostoru školy nebo školského zařízení je možný jen v nezbytně nutných případech.

Ministerstvo zdravotnictví ukládá mimořádné opatření povinnosti testovat děti od 12. 4. 2021 antigenními testy. Preventivní antigenní test se bude provádět s frekvencí dvakrát týdně s tím, že první test se provede první den osobní přítomnosti dítěte ve škole v daném týdnu a mezi jednotlivými termíny testování v jednom týdnu budou minimálně 2 a maximálně 3 pracovní dny. Preventivní test se vždy bude provádět bezprostředně po příchodu do školy za asistence zákonných zástupců. Nebude-li dítě přítomno v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

Požíváme testy zaslané z JMK, případně vlastní testy schválené MZ ČR. Pokud mají rodiče zájem o použití vlastních testů, je možné přinést je do školy a dítě jimi otestovat. Ovšem za předpokladu, že jsou testy na seznamu MZ ČR.

INFORMACE PRO RODIČE IZS

Dětem integrovaného záchranného systému ve věku od 2 do 5 let je na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky umožněna osobní přítomnost na vzdělávání v mateřské škole, ve které jsou zapsány k předškolnímu vzdělávání.

Mimořádným opatřením určené výjimky pro děti IZS se vztahují na tyto vybrané profese:

– zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb

– pedagogické pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo pedagogické pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,

– zaměstnance bezpečnostních sborů

– příslušníky ozbrojených sil

– zaměstnance orgánů ochrany veřejného zdraví,

– zaměstnance uvedené v § 115 odst. 1 a další zaměstnance v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,

– zaměstnance Úřadu práce České republiky,

– zaměstnance České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,

– zaměstnance Finanční správy České republiky.

Příslušnost k vybraným profesím zákonný zástupce doloží škole potvrzením zaměstnavatele.