Protože březen je první jarní měsíc, prožili jsme si ho už s lehkým nádechem jara. Povídali jsme si o probouzející se přírodě a teď už víme, co všechno se s příchodem tohoto krásného ročního období děje. Hlavně nás potěšilo sluníčko – nejen na obloze, ale i ta naše malá papírová, co jsme vyráběli.

Hodně jsme se věnovali předpočetním a vlastně i trochu početním představám. Některým z nás to šlo tak dobře, až se paní učitelky divily. My starší jsme se učili poznávat čísla a přiřazovat je ke správnému počtu obrázků. Menší děti zase určovaly, kde je víc nebo míň jablíček.

Vyzkoušeli jsme si taky pár dospěláckých povolání. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak jsme si hráli na číšníky. Řeknu vám, nebylo to nic jednoduchého, zvlášť když jsme zkoušeli držet tácek jen v jedné ruce.

A taky jsme si tak trochu zahráli na zahradníky. Na navlhčenou vatu jsme zkoušeli vyset hrášek. Některým z nás tak skvěle naklíčil, až jsme se báli, že nám z misek uteče. Už brzy vzrostlé sazeničky dáme na náš záhonek na zahradě. A budeme sledovat, jak se jim bude dařit. Doufám, že se na nich už brzy objeví první lusky.

Celý měsíc se nesl v duchu narozenin. Slavili jsme je hned třikrát, takže o sfoukávání svíček a sladké dortíky nebyla nouze.

Protože je březen měsícem knih, povídali jsme si o našich nejoblíbenějších knížkách a taky jsme si jednu vyrobili.

A nesmím zapomenout ani na to, jak se nám ve školce rozšířil šatník o princeznovské šaty. Z těch měly největší radost holky. Však jim to v nich taky sluší. Rozkvetly nám jako první jarní květinky.

Na konci měsíce jsme se definitivně rozloučili s Paní Zimou a tradičně jsme ji vynesli ze školky a spálili na pískovišti. Trochu jsme se báli, když Paní Zima vzplála, ale paní učitelky byly připravené s konvemi plnými vody, kdyby něco… 🙂 Nakonec vůbec nebyly potřeba a my v klidu zahájili jarní sezónu na zahradě.