MŠ Světluška
Terezy Novákové 62a, Brno

Říjen

Už jsou to dva měsíce, co jsme po prázdninách začali chodit do školky. Všichni jsme si už úplně zvykli, takže nejenom že neplačeme, když se loučíme s maminkami a tatínky, ale do školky se přímo těšíme. Máme tam totiž spoustu kamarádů a učíme se tam zajímavé věci.

V říjnu jsme se zaměřili na znaky podzimu a všechno, co s tímto ročním obdobím souvisí. Zjistili jsme, jak je potřeba si vzájemně pomáhat – nejen při sbírání jablíček, ale i kdykoli jindy, když nás někdo o pomoc požádá. Poznali jsme taky strašně moc ovoce a zeleniny – a to nejen na obrázcích. Když jsme se chystali na helloween, dokonce jsme pomáhali dlabat dýně a pak jsme sledovali, jestli budou chutnat šnekům. A docela chutnaly.

Ve výtvarce jsme tvořili s lístečky, co jich je všude na zemi plno, otiskovali jsme je a dokonce jsme z nich vyrobili podzimního skřítka. Dostali jsme se taky k otiskování jablíček a spoustě dalšího tvoření. V hudebce jsme se učili písničku o kapičkách, básničku o bramboře a dokonce jsme to zkusili i s angličtinou. Líbila se nám písnička Five little monkeys a The weel of the bus. Za chvilku je budeme umět úplně a ukážeme vám je na vánoční besídce.