Uf, tak tohle byla jízda. V prosinci jsme toho stihli strašně moc a jediné, čeho jsme si prozatím neužili, je sníh, sáňkování a koulování. Ani sněhuláka se nám zatím postavit nepodařilo!

Ale zato jsme prožili perné dny plné příprav na Vánoce. Paní učitelky nám popovídaly, co o Vánocích slavíme, postavili jsme betlém a zapalovali jsme svíčky na adventním věnci. Těšili jsme se, až budou hořet všechny čtyři – to potom přijde Ježíšek a přinese nám dárečky. Abychom si zkrátili čekání, pořádně jsem se na to připravovali – odpovídali jsme adventní rybičce na otázky, zdobili třídu, pekli cukroví. Zvládli jsme připravit těsto, rozválet a vykrajovat perníčky a linecké. Že vám na besídce chutnalo!?

Taky jsme se dál připravovali na naše vystoupení. Pravda, trochu jsme pak znervózněli, když jsme uviděli plnou třídu dospěláků, takže někteří z nás pak nevyloudili žádné slůvko. Ale ten tanec s padákem se nám fakt podařil, že jo?

V prosinci jsme stihli zajít i do divadla a někteří z nás si v něm tak trochu zahráli – pastýře. A i když se trochu báli, zvládli to na jedničku a všichni jim pak zatleskali.

Á, málem bych zapomněla na akcičku ze začátku měsíce. Do školky totiž přišel opravdický Mikuláš a protože jsme prý byli všichni moc hodní, přinesl nám nějaké sladkosti. A nebo to bylo za ty básničky a písničky, co jsme mu řekli a zazpívali? To už nevím.

V každém případě jsme si to pěkně užili.

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný Nový rok!