V květnu jsme se zaměřili – jak už jméno měsíce napovídá – na všechno, co kvete. Učili jsme se poznávat kytičky, pozorovali jsme kvetoucí stromy, hráli jsme si na včeličky sbírající pyl a samozřejmě jsme si povídali o všem, co patří k jaru. Ale protože počasí vypadalo už spíš letně, zabrousili jsme i do tohoto ročního období a nakonec jsme si zopakovali všechny čtyři.

Protože kytičky různě voní, procvičovali jsme plíce a učili se správně dýchat. Prý je to důležité taky kvůli mluvení – aby nám pak maminky, tatínci a všichni ostatní lépe rozuměli. Z toho důvodu jsme se taky pustili do všemožných logopedických cvičení: rozhýbali jsme jazýček, učili se vyslovovat nebo vytvářet některé hlásky a taky jsme někdy po paní učitelce opakovali slova.

Naučili jsme se další pohybové hry – moc se nám líbila ta, jak se v ní uvíjí věneček. Ta nám šla na jedničku a my ji chtěli hrát pořád dokola.

Ve výtvarce jsme vyráběli všemožné kytičky, sluníčka a samozřejmě i dárečky pro maminky k jejich svátku. A nesmím zapomenout ani na společné keramické tvoření s rodiči! Ve fotogalerii si můžete prohlídnout pár fotek 🙂

Dost jsme si to užívali na zahradě, však tam taky máme dost stínu, abychom se schovali před sluníčkem, a přitom si pořádně vyhráli. Teď, když jsou stromy a keře plné zelených lístečků, schováváme se pod ně a stavíme si tam bunkry. A to je největší zábava!