První jarní měsíc jsme nepřivítali zrovna ve zdraví. Chřipkové epidemie jsme se celkem vyhnuli, nemoci nás začaly pronásledovat, až když se chřipka dala na ústup. Proto se nás ve školce potkávalo docela málo. Aspoň že se díky tomu mohly nové děti lépe zorientovat  seznámit se s námi postupně.

Celý měsíc jsme se věnovali několika tématům:

Učili jsme se poznávat a pojmenovat geometrické tvary. To byste neřekli, kolik se jich dá najít i ve třídě nebo jak se dají použít při kresbě různých, úplně obyčejných věcí.

Taky jsme si povídali o běhu ročních období, o tom, jak se mění příroda, co můžeme a nemůžeme dělat v létě nebo naopak v zimě. Zkusili jsme tyto proměny ztvárnit i na obrázcích stromečků a musím říct, že se nám to hodně povedlo.

A samozřejmě jsme se připravovali na Velikonoce. Povídali jsme si o nich, učili se, co k Velikonocům patří a co všechno udělat, aby nás pondělí moc nezaskočilo. Takže jsme si domů odnášeli i překrásná barevná vajíčka.

U klavíru jsme se učili novou písničku: Pět minut v Africe. Je o zvířátkách, které můžeme potkat v Africe. A dost se nám líbí. Snad vám ji předvedeme na besídce.

Taky jsme se pustili do angličtiny, takže za chvilku zvládneme všechny barvičky i zvířátka pojmenovat i v cizím jazyce.

Ve fotogalerii se pak mrkněte na to, jak jsme se rozloučili s Paní Zimou na naší zahradě.